Artykuły

 • Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny i jakie są zasady ochrony środków w przypadku upadku banku?

  Lokując pieniądze w banku, oczekuje się, że są one bezpieczne i pozostają do wyłącznej dyspozycji właściciela rachunku. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, zdarza się, że instytucja finansowa ogłasza upadłość, a jej działalność zostaje zawieszona. Nie oznacza to jednak, że bezpowrotnie utracisz zdeponowane środki, gdyż Twoje oszczędności są chronione przez Fundusz Gwarancyjny. Wyjaśniamy, na czym to polega.

 • Ranking kont oszczędnościowych w BS Lubaczów

  Pomnażanie kapitału nie musi się wiązać z koniecznością podejmowania ryzykownych inwestycji. Istnieją bowiem produkty bankowe, dzięki którym bezpiecznie przechowasz środki i dodatkowo na nich zarobisz. Służą do tego konta oszczędnościowe, które łączą w sobie cechy rachunku osobistego i lokaty bankowej. Znajdziesz je również w naszej ofercie, a żeby ułatwić Ci wybór najkorzystniejszego rozwiązania, przygotowaliśmy ranking kont oszczędnościowych. Sprawdź!

 • Ubezpieczenie domu w budowie – co obejmuje?

  Budowa domu to inwestycja, którą często realizuje się przez wiele lat. W tym czasie konstrukcja dopiero wznoszonego budynku jest narażona na zniszczenie spowodowane siłami natury lub działaniem osób trzecich. Przed przykrymi konsekwencjami zdarzeń losowych możesz się jednak uchronić, wykupując ubezpieczenie domu w budowie. Zobacz, na czym to polega i jakie ryzyka obejmuje.

 • Konta oszczędnościowe dla dziecka do 18 roku życia - co wybrać i na co zwracać uwagę

  Rodzice, którzy chcą zadbać o przyszłość finansową swojej pociechy, mogą skorzystać ze specjalnych produktów bankowych. Oprócz tradycyjnej lokaty ciekawe rozwiązanie stanowi konto oszczędnościowe dla dziecka, na którym możesz stopniowo gromadzić kapitał. Na czym polega obsługa takiego rachunku i na co zwracać uwagę przy wyborze? Wyjaśniamy!

 • Czy blik jest bezpieczny? Na czym polega ta forma płatności i jak z niej korzystać?

  Transakcji bezgotówkowe to obecnie standard, który oferuje wiele metod przekazywania środków. Oprócz szybkich przelewów internetowych dostępne są płatności mobilne, do których przekonuje się coraz więcej osób. Szczególną popularnością cieszy się BLIK w aplikacjach bankowych. Wyjaśniamy, na czym polega ta usługa i czy korzystanie z niej jest bezpieczne.

 • Ubezpieczenie grupowe, czy polisa na życie? Co wybrać i na co zwracać uwagę

  Istotną każdego ubezpieczenia jest zapewnienie sobie ochrony finansowej na wypadek zdarzeń losowych. Specyficznym rodzajem produktu ubezpieczeniowego jest polisa na życie, gdyż zawiera się ją w trosce o przyszłość swoich bliskich. Niemalże każde towarzystwo ma w swojej ofercie takie produkty, które dzielą się na ubezpieczenia grupowe i indywidualne. Zobacz, który wariant jest dla Ciebie korzystniejszy i na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszą polisę.

 • Kredyt inwestycyjny dla firm i rolników - co to jest i jak go pozyskać?

  Wielu przedsiębiorców, w tym rolników potrzebuje środków finansowych na zrealizowanie swoich celów biznesowych. Niestety, nie każdy dysponuje tak dużym zasobem gotówki, aby samodzielnie i natychmiastowo pokryć 100% wymaganej kwoty niezbędnej do zrealizowania zamierzonej inwestycji. Z pomocą przychodzi jednak kredyt inwestycyjny, którego głównym celem jest umożliwienie prowadzenia działalności rozwojowej dzięki sfinansowaniu przeróżnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Sprawdź więc, jak pozyskać kredyt inwestycyjny dla rolników oraz firm, kto może się o niego starać i na co dokładnie można przeznaczyć otrzymane środki.

 • Kredyt na remont domu – hipoteczny czy konsumencki?

  Remont lub modernizacja domu czy mieszkania bywają inwestycją, którą trudno zrealizować z własnych środków. Jednym z rozwiązań, na które możemy się zdecydować, jest zaciągnięcie kredytu na remont. Z dostępnych na rynku opcji, pod uwagę warto wziąć kredyt hipoteczny oraz kredyt konsumencki. Który z nich i w jakich warunkach najlepiej się sprawdzi?

 • Co to jest SWIFT i do czego służy kod SWIFT?

  Wszyscy, którzy dokonują lub chcą dokonać transakcji międzynarodowych, korzystają z kodu SWIFT. Taki numer posiada każda instytucja bankowa, która obsługuje przelewy zagraniczne. Czym konkretnie jest kod SWIFT? Skąd się wywodzi i jak się go wykorzystuje?

 • Ubezpieczenia turystyczne i paszport covidowy - czyli jedziemy na wakacje 2021

  Ubezpieczenie turystyczne i paszport covidowy to dwie niezbędne rzeczy, o które należy zadbać w tym roku przed wyjazdem na wakacje, to. By dopełnienie niezbędnych formalności przebiegało jak najsprawniej, podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę i jak przebrnąć przez ten proces.