Artykuły

 • Co to jest SWIFT i do czego służy kod SWIFT?

  Wszyscy, którzy dokonują lub chcą dokonać transakcji międzynarodowych, korzystają z kodu SWIFT. Taki numer posiada każda instytucja bankowa, która obsługuje przelewy zagraniczne. Czym konkretnie jest kod SWIFT? Skąd się wywodzi i jak się go wykorzystuje?

 • Ubezpieczenia turystyczne i paszport covidowy - czyli jedziemy na wakacje 2021

  Ubezpieczenie turystyczne i paszport covidowy to dwie niezbędne rzeczy, o które należy zadbać w tym roku przed wyjazdem na wakacje, to. By dopełnienie niezbędnych formalności przebiegało jak najsprawniej, podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę i jak przebrnąć przez ten proces.

 • Ubezpieczenie mieszkania i domu przed włamaniem i kradzieżą – na co zwrócić uwagę i dlaczego warto?

  Kradzież wraz z włamaniem jest drugim co do częstotliwości występowania zagrożeniem, na które jesteśmy narażeni jako właściciele domów i mieszkań. Tak wynika z danych udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie domu i ubezpieczenie mieszkania właśnie przed tymi niespodziewanymi zdarzeniami. Jak to zrobić?

 • Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na wakacje?

  Każde wakacje powinny być czasem beztroski, który spędzamy tak, jak lubimy. Dlatego właśnie sięgamy po ubezpieczenie turystyczne – bo w trakcie urlopu nie ma nic ważniejszego niż spokój i pewność, że jesteśmy właściwie zabezpieczeni. Na co powinniśmy zwracać uwagę decydując o wakacyjnej polisie? Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

 • Kredyt na samochody używane

  Jak pokazuje sytuacja na rynku motoryzacyjnym, Polacy najchętniej kupują samochody używane. O ile kredyt na nowe samochody jest powszechnie dostępnym produktem finansowym, to kredyt na samochody używane nie jest oferowany przez wszystkie banki. Można go otrzymać m.in. w Banku Spółdzielczym.

 • Jak wybrać najlepszy kredyt dla siebie?

  Kredyt bankowy to najpopularniejsza forma finansowania różnorodnych przedsięwzięć. Zgodnie z danymi Biura Informacji Kredytowej za rok 2020, ponad 40% Polaków posiada takie zobowiązanie finansowe. Przypomnijmy, czym jest kredyt bankowy, czym różni się od pożyczki, jakie ma wady i zalety, jakie są jego rodzaje i na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając kredyt najlepszy dla siebie

 • Jak wybrać najlepszą lokatę standardową?

  Lokata bankowa to bardzo dobry sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Umożliwia łatwe pomnażanie i oszczędzanie środków. Bank Spółdzielczy oferuje swoim klientom kilka rodzajów lokat bankowych, których rodzaj można dopasować do swoich możliwości, potrzeb i preferencji. Jednym z nich jest lokata standardowa.

 • Przelewy do Urzędu Skarbowego

  Rozliczenia z Urzędem Skarbowym to ważny element finansowej dzielności każdej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z samouczkiem w którym pokazujemy jak zrobić przelew do US.

 • Lokata jednodniowa – sposób na elastyczne oszczędzanie

  Lokaty bankowe są prostą, bezpieczną i łatwo dostępną formą oszczędzania i pomnażania kapitału. Spośród kilku rozwiązań w tej kategorii, chcielibyśmy przybliżyć lokatę jednodniową, dostępną w ramach oferty Banku Spółdzielczego. Wyjaśniamy, na czym polega lokata jednodniowa, na jakich warunkach można ją założyć oraz czym ta lokata wyróżnia się na tle innych dostępnych lokat.

 • Lokaty bankowe 2020 w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie

  Lokaty bankowe to korzystne rozwiązanie oszczędnościowe i bezpieczna forma lokowania kapitału. To jedno z najprostszych i najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku bankowym.