Artykuły

 • Ubezpieczenie grupowe, czy polisa na życie? Co wybrać i na co zwracać uwagę

  Istotną każdego ubezpieczenia jest zapewnienie sobie ochrony finansowej na wypadek zdarzeń losowych. Specyficznym rodzajem produktu ubezpieczeniowego jest polisa na życie, gdyż zawiera się ją w trosce o przyszłość swoich bliskich. Niemalże każde towarzystwo ma w swojej ofercie takie produkty, które dzielą się na ubezpieczenia grupowe i indywidualne. Zobacz, który wariant jest dla Ciebie korzystniejszy i na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszą polisę.

 • Kredyt inwestycyjny dla firm i rolników - co to jest i jak go pozyskać?

  Wielu przedsiębiorców, w tym rolników potrzebuje środków finansowych na zrealizowanie swoich celów biznesowych. Niestety, nie każdy dysponuje tak dużym zasobem gotówki, aby samodzielnie i natychmiastowo pokryć 100% wymaganej kwoty niezbędnej do zrealizowania zamierzonej inwestycji. Z pomocą przychodzi jednak kredyt inwestycyjny, którego głównym celem jest umożliwienie prowadzenia działalności rozwojowej dzięki sfinansowaniu przeróżnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Sprawdź więc, jak pozyskać kredyt inwestycyjny dla rolników oraz firm, kto może się o niego starać i na co dokładnie można przeznaczyć otrzymane środki.

 • Kredyt na remont domu – hipoteczny czy konsumencki?

  Remont lub modernizacja domu czy mieszkania bywają inwestycją, którą trudno zrealizować z własnych środków. Jednym z rozwiązań, na które możemy się zdecydować, jest zaciągnięcie kredytu na remont. Z dostępnych na rynku opcji, pod uwagę warto wziąć kredyt hipoteczny oraz kredyt konsumencki. Który z nich i w jakich warunkach najlepiej się sprawdzi?

 • Co to jest SWIFT i do czego służy kod SWIFT?

  Wszyscy, którzy dokonują lub chcą dokonać transakcji międzynarodowych, korzystają z kodu SWIFT. Taki numer posiada każda instytucja bankowa, która obsługuje przelewy zagraniczne. Czym konkretnie jest kod SWIFT? Skąd się wywodzi i jak się go wykorzystuje?

 • Ubezpieczenia turystyczne i paszport covidowy - czyli jedziemy na wakacje 2021

  Ubezpieczenie turystyczne i paszport covidowy to dwie niezbędne rzeczy, o które należy zadbać w tym roku przed wyjazdem na wakacje, to. By dopełnienie niezbędnych formalności przebiegało jak najsprawniej, podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę i jak przebrnąć przez ten proces.

 • Ubezpieczenie mieszkania i domu przed włamaniem i kradzieżą – na co zwrócić uwagę i dlaczego warto?

  Kradzież wraz z włamaniem jest drugim co do częstotliwości występowania zagrożeniem, na które jesteśmy narażeni jako właściciele domów i mieszkań. Tak wynika z danych udostępnionych przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie domu i ubezpieczenie mieszkania właśnie przed tymi niespodziewanymi zdarzeniami. Jak to zrobić?

 • Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na wakacje?

  Każde wakacje powinny być czasem beztroski, który spędzamy tak, jak lubimy. Dlatego właśnie sięgamy po ubezpieczenie turystyczne – bo w trakcie urlopu nie ma nic ważniejszego niż spokój i pewność, że jesteśmy właściwie zabezpieczeni. Na co powinniśmy zwracać uwagę decydując o wakacyjnej polisie? Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

 • Kredyt na samochody używane

  Jak pokazuje sytuacja na rynku motoryzacyjnym, Polacy najchętniej kupują samochody używane. O ile kredyt na nowe samochody jest powszechnie dostępnym produktem finansowym, to kredyt na samochody używane nie jest oferowany przez wszystkie banki. Można go otrzymać m.in. w Banku Spółdzielczym.

 • Jak wybrać najlepszy kredyt dla siebie?

  Kredyt bankowy to najpopularniejsza forma finansowania różnorodnych przedsięwzięć. Zgodnie z danymi Biura Informacji Kredytowej za rok 2020, ponad 40% Polaków posiada takie zobowiązanie finansowe. Przypomnijmy, czym jest kredyt bankowy, czym różni się od pożyczki, jakie ma wady i zalety, jakie są jego rodzaje i na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając kredyt najlepszy dla siebie

 • Jak wybrać najlepszą lokatę standardową?

  Lokata bankowa to bardzo dobry sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Umożliwia łatwe pomnażanie i oszczędzanie środków. Bank Spółdzielczy oferuje swoim klientom kilka rodzajów lokat bankowych, których rodzaj można dopasować do swoich możliwości, potrzeb i preferencji. Jednym z nich jest lokata standardowa.