Konto bankowe dla dziecka - jakie wybrać?

Rozsądne gospodarowanie pieniędzy to umiejętność, której trzeba się nauczyć. W dzisiejszych czasach dzieci już od najmłodszych lat mają styczność z transakcjami bezgotówkowymi i doskonale radzą sobie z obsługą nowoczesnych technologii. Warto więc wcześnie zacząć naukę oszczędzania oraz zarządzania pieniędzmi, gdyż przyniesie to wymierne korzyści w przyszłości. Pierwszym krokiem w tym kierunku może być konto bankowe dla młodych. Jakie wybrać i czy to dobry pomysł na naukę oszczędzania?

Czym się kierować przy wyborze konta bankowego dla młodych?

Rodzice coraz częściej decydują się na otworzenie rachunku oszczędnościowego dla dziecka, na który regularnie wpłacają pieniądze. Ma to zapewnić im stabilność finansową, kiedy zaczną wchodzić w dorosłe życie. Oprócz tego na popularności zyskują konta bankowe dla nieletnich, z których młodzi ludzie mogą samodzielnie korzystać na takich samych zasadach co dorośli. Jest to dużo praktyczniejsze rozwiązanie niż gromadzenie oszczędności w skarbonce, a ponadto umożliwia kontrolę nad wydatkami pociechy. Wybierając konto dla młodych, należy zwracać uwagę na to, aby było jak najbardziej funkcjonalne i dopasowane do potrzeb dzieci. Rachunek dla nieletnich  powinien być więc darmowy, prosty w obsłudze i opierać się na najnowszych technologiach.

Rachunek dla nieletnich.jpg [393.53 KB]

Najlepsze konto bankowe dla nieletnich

Niektóre konta dla dzieci mają pewne ograniczenia, które uniemożliwiają swobodne korzystanie z rachunku. Chodzi tu przede wszystkim o brak możliwości wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie czy niemożność korzystania z bankowości elektronicznej. Konta bankowe dla nieletnich  to produkty przeznaczone dla młodych ludzi, którzy uczą się samodzielności i stawiają pierwsze kroki w dorosłość. Z takich rachunków można korzystać nawet po osiągnięciu pełnoletności, gdyż konta bankowe dla młodych  mogą być obsługiwane do 24 roku życia. Wśród dostępnych produktów można wymienić Konto NA START, które posiada wszystkie funkcjonalności typowe dla tradycyjnego rachunku osobistego. Umożliwia ono:

  • korzystanie z bankowości elektronicznej,
  • bezpłatne prowadzenie rachunku,
  • bezpłatne korzystanie z bankomatów,
  • bezpieczną autoryzację przelewów,
  • obsługę biometrii zamiast karty.

Wybierając darmowe konta bankowe do 18 lat , należy zwracać uwagę na to, aby nie stawiały ograniczeń młodym ludziom. Ważna jest więc możliwość realizacji przelewów przez internet, korzystanie z bankomatów na całym świecie czy dostęp do dodatkowych usług oszczędnościowych.

darmowe konta bankowe do 18 lat.jpg [141.46 KB]

Korzyści z posiadania konta bankowego w młodym wieku

Po ukończeniu 13 lat, dziecko może samodzielnie dokonywać transakcji pieniężnych i zarządzać swoim rachunkiem. Darmowe konta bankowe do 18 lat  to najlepszy sposób, aby młody człowiek nauczył się rozsądnego gospodarowania pieniędzmi oraz gromadzenia oszczędności. Dodatkowo rachunek dla nieletnich  daje rodzicom większą kontrolę nad wydatkami pociechy i jest dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem niż noszenie pieniędzy przy sobie.