Artykuły

Jak wybrać najlepsze konto walutowe? Na co zwrócić uwagę i co będzie kluczowym czynnikiem przemawiającym na korzyść rachunków walutowych? Jeśli szukasz najlepszego konta walutowego to sprawdź na co zwracać uwagę i do kogo takie konto jest dedykowane.

Osoby, dla których konto walutowe to najlepszy wybór

Osoby wyjeżdżające za granicę często napotykają problem wymiany waluty przed wyjazdem w stacjonarnych kantorach lub ponoszą opłaty transakcyjne korzystając z konta złotówkowego za granicą. Pierwsza z opcji uzależnia nas do podróży po mieście i szukania najbardziej korzystnego kursu, co niekoniecznie doprowadzi do oszczędność, gdyż stracimy na tą czynność sporo czasu. Druga z opcji może spowodować, iż przy tygodniowym wyjeździe koszty podróży wzrosną nawet o kilkadziesiąt złotych. Jednak nie tylko podróżni będą zainteresowani posiadaniem konta walutowego. Rachunek walutowy będzie także dobrym rozwiązaniem dla osób, które dokonują częstych transakcji w obcych walutach w sklepach internetowych, a także przy odbieraniu pieniędzy od członka rodziny, który udał się za granicę, m.in. w celach zarobkowych. A może chcesz gromadzić na koncie obcą walutę by następnie wymienić ją w czasie gdy kurs będzie dla Ciebie najlepszy? Wobec tego konto walutowe jest także dla Ciebie.

Rachunek walutowy dla przedsiębiorców

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i wykonujesz liczne rozliczenia z zagranicznymi kontrahentami to kolejny argument by założyć konto walutowe. Dzięki niemu szybko i bezpiecznie zrealizujesz transakcje poprzez łączność bankową SWIFT, które pozwalają na transfer środków na dowolne konto, w dowolnym banku w każdym państwie. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego banku dotyczącej rozliczeń zagranicznych. W ramach naszej usługi udostępniamy polecenia wpłaty, możliwości kupna czy sprzedaży walut a nawet negocjacji kursu walutowego.

Rachunek walutowy dla przedsiębiorców

Korzyści dla posiadaczy konta walutowego

                Przy otwarciu odpowiedniego konta walutowegonależy zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii:

  • Koszt otwarcia i prowadzenia konta– ważne by było to tzw. konto walutowe za 0, tak by nie ponosić opłat za otwarcie i korzystanie z rachunku walutowego.
  • Karta płatnicza– w ramach prowadzenia konta walutowego powinniśmy otrzymać kartę płatniczą, a za jej otrzymanie nie powinny zostać pobrane opłaty.
  • Koszty wpłat i wypłat– należy zwrócić uwagę na koszty wpłacania pieniędzy z konta. Dokonanie wpłaty na konto powinno być opcją darmową. Oferta powinna zawierać także 0 koszty awizowanych wypłat.

Istotnym czynnikiem przy wyborze konta walutowegobędzie także możliwość korzystania z kart wielowalutowych. Ważne by bank oferował jedną kartę, niezależnie od wykorzystywanej waluty, co ułatwi korzystanie ze wszystkich kont za pomocą jednej karty. Waluty, do których warto mieć dostęp to przede wszystkim: euro, dolar amerykański, funt szterling, frank szwajcarskioraz korona norweska.

Wszystkie powyżej wymienione korzyści oraz opcje jakie powinno zawierać konto walutowe dostępne jest w naszej ofercie. Polecamy zapoznanie się z dostępnym u nas kontem walutowym.