Artykuły

Lokaty bankowe to korzystne rozwiązanie oszczędnościowe i bezpieczna forma lokowania kapitału. To jedno z najprostszych i najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku bankowym.

W Banku Spółdzielczym zdeponujesz środki i założysz lokatę, która będzie odpowiadać na Twoje indywidualne potrzeby związane z oszczędzaniem i pomnażaniem kapitału.

Najlepsze lokaty bankowe dostosowane do potrzeb

Najlepsze lokaty bankowe to takie, które są dobrze dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dlatego Bank Spółdzielczy w Lubaczowie przygotował kilka korzystnych opcji ulokowania środków pieniężnych i czerpania z nich zysków. Wśród naszych propozycji znajdują się klasyczne krótkoterminowe lokaty bankowe i długoterminowe lokaty bankowe. Oferujemy również mniej standardowe rozwiązania, które pozwalają na elastyczne oszczędzanie. Dla tych, którzy chcieliby zdeponować walutę, możemy zaproponować lokatę walutową.

Jak wybrać odpowiednią lokatę bankową?

Lokaty Banku Spółdzielczego charakteryzują się dużą dostępnością – już stosunkowo niewielki wkład własny pozwala na jej uruchomienie i oszczędzanie. Zysk z lokaty jest z góry znany i gwarantowany, jeśli dotrzymane są warunki umowy. Co nie mniej ważne, wszystkie z proponowanych lokat objęte są gwarancją bezpieczeństwa przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Podstawowe parametry, które należy wziąć pod uwagę, wybierając lokatę bankową to: czas jej trwania, wysokość oprocentowania i jego rodzaj (stałe/zmienne), maksymalna i minimalna kwota lokaty, warunki korzystania ze środków.

lokaty bankowe BS Lubaczów

Dostępne lokaty bankowe

W Banku Spółdzielczym dostępne są następujące lokaty:

Lokata standardowa

krótkoterminowa lokata bankowa – na czas 1, 3 i 6 miesięcy i długoterminowa lokata bankowa – na czas 12, 24 i 36 miesięcy, ze zmienną stopą procentową i oprocentowaniem od 0,01% do 0,65%, z minimalną kwotą wkładu w wysokości 1000 zł;

Lokata jednodniowa

elastyczna lokata z nieograniczonym dostępem do gotówki, maksymalnym czasem trwania 360 dni i minimalnym wkładem własnym na poziomie 2000 zł, oprocentowanie w skali roku wynosi 0,01%;

Lokata dopłata

lokata bankowa z niskim progiem minimalnym wkładu na poziomie 50 zł i 6- miesięcznym czasem lokowania, oparta o zmienne oprocentowanie, z możliwością dopłat do lokaty powiększających jej wartość, oprocentowanie w skali roku na poziomie 0,30%;

Lokaty walutowe

prowadzone w dolarach, funtach i euro w formie krótkoterminowej lokaty bankowej na czas 1, 3 i 6 miesięcy lub długoterminowej lokaty bankowej na okres 12 miesięcy, ze zmienną stopą procentową i oprocentowaniem od 0,01% do 0,05%.