Artykuły

Są wartości w naszym życiu, które można określić jako bezcenne, ponieważ trudno jest je wycenić, a jeszcze trudniej zdobyć, kiedy się ich nie ma. W niektórych przypadkach jest to nawet niemożliwe. Do tego typu wartości zaliczyć możemy zdrowie oraz nasze życie, które jest ważne nie tylko dla nas, ale także dla naszych bliskich, którzy są od nas zależni.

Obie te kwestie związane są z bezpieczeństwem finansowym, które przydaje się w sytuacjach, gdy nasze zdrowie szwankuje albo kiedy nasi bliscy, muszą poradzić sobie już bez nas. Rozwiązaniem jest tutaj ubezpieczenie na życie i zdrowie.

Ubezpieczenie na życie – dla kogo?

Wielu z nas unika myślenia o tym, że kiedyś może nas zabraknąć. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Czas życia nie jest po to, aby myśleć o śmierci. Jednak kiedy jesteśmy odpowiedzialni także za inne osoby, za swoją rodzinę, dzieci czy współmałżonków, warto pomyśleć o tym, czy jeśli nas zabraknie lub kiedy nie będziemy zdolni do pracyz jakichś przyczyn, poradzą oni sobie finansowo.

Pomocne w takiej sytuacji może okazać się tanie ubezpieczenie na życie. Tego typu polisa może obejmować zarówno ubezpieczenie na wypadek śmierci, jak i ubezpieczenie zdrowotne przydatne w przypadku nieszczęśliwego wypadku czy długotrwałej choroby, która uniemożliwi nam pracę zarobkową.

Tanie ubezpieczenie na życie

Polisa na życie – wypłata świadczeń

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie dość spersonalizowane polisy ubezpieczeniowe, które są dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych klientów. Dzięki temu wysokość składki, jak i pakiet usług, jakie zawiera polisa, a tym samym gwarantowane kwoty do wypłaty w przypadku uszczerbku na zdrowiu i śmierci, są często indywidualne.

Jeśli zdecydujemy się ubezpieczyć np. na maksymalną kwotę 400 tysięcy złotych, wypłaconą w przypadku naszej śmierci, to świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu są liczone procentowood tej sumy. I kiedy np. złamiemy rękę, a nasze towarzystwo ubezpieczeniowe określa to jako 2% uszczerbku na zdrowiu, to otrzymamy z polisy 1 600 zł.

Tanie ubezpieczenie na życie – od czego zależy wysokość składki?

Przy wyborze konkretnego ubezpieczenia na życiewarto przyjrzeć się warunkom otrzymania środków z polisy oraz wymaganym formalnościom. Niektóre firmy żądają przedstawienia informacji medycznej dotyczącej stanu zdrowia.

Są jednak takie, które nie mają takiego wymogu. A jeśli interesuje nas tanie ubezpieczenie na życie, to wpływ na wysokość składki ma m. in. okres, na jaki zawarta jest polisa. Im jest dłuższy, tym składka jest zazwyczaj niższa. Na cenę wpływa także zakres ochrony, jaki gwarantuje ubezpieczenie.

Poza tym ubezpieczyciel przy obliczaniu wysokości składkimoże brać pod uwagę także takie czynniki jak wiek, wykonywany zawód oraz rodzaj hobby (jeśli lubimy sporty ekstremalne, to składka będzie na pewno wyższa). Dlatego też w przypadku ubezpieczenia na kwoty rzędu 400 tysięcy złotych miesięczna składka może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Wybierając ubezpieczenie na życie i zdrowie, warto decydować się nie tylko na tanie oferty, ale przede wszystkim na przejrzyste oferty, z jasno określonymi warunkami. W tym celu koniecznie należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dobrze jest także przeczytać opinie osób, które skorzystały już z oferty danego ubezpieczyciela, co pozwoli sprawdzić, jak dana firma wywiązuje się ze swojego zobowiązania.