Ubezpieczenie komunikacyjne. Jaki zakres polisy warto wybrać i gdzie kupić tanio, ale dobrze?

Przezorny zawsze ubezpieczony – tak brzmi hasło wypromowane swojego czasu przez czołowego polskiego ubezpieczyciela. Znajduje ono szczególne potwierdzenie w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych. Dlaczego? Ponieważ żaden inny aspekt naszego codziennego życia nie stwarza obecnie równie wielu zagrożeń. Jeśli więc chcesz być przezorny, musisz być też zawsze ubezpieczony. A gdzie i jak? To właśnie zamierzamy Ci podpowiedzieć.

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczania komunikacyjne przeznaczone są dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ich celem jest ubezpieczenie właściciela pojazdu od:

  • odpowiedzialności cywilnej(OC),
  • od uszkodzeń przez niego spowodowanych lub też od zdarzeń losowych(AC),
  • unieruchomienia pojazdu i konieczności jego odholowania(ASS),
  • następstw nieszczęśliwych wypadków(NNW).

Ubezpieczenia komunikacyjne, ze względu na swoje znaczenie, charakter obowiązkowy (choć jedynie w przypadku OC) oraz częstotliwość występowania zjawisk i sytuacji mogących stanowić zagrożenie na drodze, stanową podstawę polskiego rynku ubezpieczeń. Wszystko wskazuje na to, iż trend skłaniających coraz większą liczbę kierowców do zakupu kompleksowych ubezpieczeń komunikacyjnych nie tylko się utrzyma, ale znacząco przybierze na sile.

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne

Czy cena ubezpieczenia OC ma znaczenie?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, a oferowany w jego ramach zakres ochrony pojazdu – gwarantowany przez stosowna ustawę – wszędzie jest taki sam. Skąd też powstała opinia, że należy decydować się zawsze na najtańsze OC na rynku. I choć wiemy doskonale, że cena gra tu bardzo istotną rolę, mamy też świadomość tego, iż nic nie jest „najtańsze” bez powodu. W naszym banku otrzymasz tanie ubezpieczenie komunikacyjne, zawierające w pakiecie najlepsze OC na rynku. Tanie i dobre jednocześnie.

Jakie ubezpieczenia komunikacyjne powinny wejść w skład Twojego pakietu?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jako jedyne jest obowiązkowe, nie znaczy to jednak, że warto na nim poprzestawać. Samo OC sanowi jedynie podstawę, jednak ograniczanie się wyłącznie do odpowiedzialności cywilnej może okazać się rozwiązaniem zaskakująco kosztownym. O czym więc jeszcze powinieneś pomyśleć?

  • Autocasco (AC)– chwila rozkojarzenia, błąd lub zwykły pech mogą zdarzyć się każdemu. Ubezpiecz się od takich przypadków i jedź spokojnie.
  • Assistance (ASS)– nawet najnowszy samochód może ulec poważnej awarii i to niekoniecznie tuż pod domem. Kiedy zajdzie konieczność odholowania pojazdu z drugiego końca Polski, rozszerzone ubezpieczenie ASS pokryje wszelkie wynikające z tego koszty.
  • Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)– wypadki chodzą po ludziach i dobrze jest być na to zwyczajnie przygotowanym.

Umów się online na spotkanie z naszymi doradcami w sprawie ubezpieczenia komunikacyjnego, a dowiesz się więcej o tym, dlaczego warto wybrać pełen pakiet. Być może zainteresują Cię również nasze ubezpieczania turystyczne, ubezpieczenia nieruchomościoraz polisy na życie.