Artykuły

Wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć swoją przyszłość. Związane jest to ze stale, prężnie rozwijającym się społeczeństwem, w którym nietrudno o wypadek samochodowy czy też chorobę.

Z pomocą przychodzą liczni ubezpieczyciele oferujący ubezpieczenia na życie i zdrowotne, a także ubezpieczenia nieruchomości i polisy turystyczne. Jednak jakie ubezpieczenie wybrać, aby nie przepłacić? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto poznać kilka szczegółów.

Jak wiadomo zabezpieczenie własnej przyszłości jest niezmiernie ważne. Dzięki odpowiedniej polisie będziemy w stanie funkcjonować gdybyśmy ulegli nieszczęśliwemu wypadkowi czy też chorobie.Niestety wiele osób odkłada wybór polisy na później albo wcale nie ubezpiecza się. Jest to niestety duży błąd, który może skutkować znacznymi trudnościami finansowymi w przyszłości.

Co to jest polisa na życie?

Jednym z głównych założeń polisy na życie jest ubezpieczenie przyszłości na wypadek nieszczęśliwych wypadków i chorób. Podstawą zazwyczaj jest ochrona na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej, a oznacza to w rzeczywistości, że jeśli osoba ubezpieczona nie dożyje końca umowy to rodzina otrzyma świadczenia pieniężne.Jeżeli jednak dożyjemy końca umowy, to ubezpieczyciel wypłaci nam środki nagromadzone przez lata. Można więc powiedzieć, że jest to również forma oszczędzania na emeryturę.

Co to jest polisa na życie?

Polisa na życie może być zawierana na okres 3 do nawet 30 lat. Wszystko zależy od oferty danego ubezpieczyciela. Wpłacając systematycznie składki zabezpieczamy swoją rodzinę oraz siebie. Wszystko jest jednak uzależnione od pakietu jaki wybierzemy.

Wybierając tanie ubezpieczenie na życiemamy również możliwość dobrania dodatkowych usługchroniących nas od losowych sytuacji. Zaliczyć do nich można poważną chorobę, uszkodzenie ciała, inwalidztwo czy też wypadek komunikacyjny .

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Wybierając ubezpieczenie na życie online możemy doszukiwać się wielu plusów. Najważniejszym jest oczywiście gwarancja zabezpieczenia finansowego osoby ubezpieczonej oraz najbliższych. Ponadto podpisując umowę z ubezpieczycielem otrzymujemy szereg usług takich jak transport medyczny, rehabilitację, płatny pobyt w szpitalu, wizyty domowe lekarzy oraz wiele innych. Tego typu rozszerzenie oferty ubezpieczenia zwiększa zakres naszej ochrony w razie zaistnienia sytuacji, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć, niestety wiąże się z tym wyższa składka miesięczna.

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na życie i zdrowie

Co może nam zaoferować przykładowa polisa na życie?

Wybranie odpowiedniego, do naszych potrzeb, ubezpieczenia na życie ma bardzo duże znaczenie.Na rynku istnieje wielu ubezpieczycieli oferujących przeróżne warianty ubezpieczeń oraz składek. Możemy wybierać podstawowe pakiety, które są tanie oraz wersje bardzo rozszerzone, które niestety będą od nas wymagały większych składek. Biorąc to pod uwagę warto na samym początku porównać kilka ofert ubezpieczycieli i wybrać najbardziej odpowiednią dla nas opcję.

Co może nam zaoferować przykładowa polisa na życie?

Zazwyczaj do wyboru mamy polisę indywidualną, grupową, NNW w szkole. Niektóre firmy ubezpieczające nasze życie oferują także polisę posagową, oszczędnościową i inwestycyjną.

To jaką wybierzemy ofertę będzie rzutowało na nasze zabezpieczenie przez najbliższe kilkanaście lat. Warto więc poważnie rozważyć jakie ubezpieczenie zdrowotne wybieramy.